aktuální sestava


Peťa - zpěvy
Mára - zpěvy
Marty - bicí
Corbow - basa, zpěvy
Bendis - kytara, zpěvy


historie


Kapela F.O.B vznikla na podzim roku 1995 ve složení Hans (zpěv), Jirka "Coach" (kytara), Jirka "Bendis" (kytara), Tom "Corbow" (basa), Márty (bicí). Po personálních změnách kapela vydává na podzim roku 1996 demo "only dead can survive", které je možné stylově zařadit mezi thrash-death-doom. Zpěvu se zde kompletně ujímá Coach.

Pozitivní ohlasy dávají v létě 1997 vzniknout dalšímu demu "fobia", kde kapela opouští doomovou nálepku a prezentuje zde progresívní thrash metal okořeněný deathem. Kapela začíná intenzivně koncertovat a zároveň připravuje další materiál. MC "blame?" (2000) je jakýmsi mezníkem v historii kapely a ukazuje, jakým směrem se kapela bude v budoucnu ubírat. Muzika se opět posunula hodně dopředu, nový styl, nové aranže, nové ambice. Začíná éra schizo blast metalu (tak kapela specifikuje mix death a thrash metalu v jejím podání). Se zpěvem už zde začíná koketovat Corbow. Po vydání "blame?" zesílila koncertní činnost, kapela se účastnila několika miniturné, prestižních letních festivalů a také čtvrtfinálového kola soutěže Rock Made in Gambrinus 2000. Vystoupení na známém slovenském festivalu Jim Beam Rock fest v roce 2000 bylo zaznamenáno a později odvysíláno slovenskou TV Luna (15.9.2001).

Roky 2001 a 2002 jsou ve znamení častého koncertování jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Zpěvu se už kompletně chopil Corbow a Coach se věnuje pouze kytaře. Opětovná účast na letních festivalech a podzimním turné dostává počítadlo koncertů F.O.B. na sklonku roku 2001 přes číslo 100. V roce 2002 je situace obdobná a na sklonku tohoto roku už má skupina hotový repertoár, připravený k natočení nového CD. V březnu 2003 těsně před nahráváním nové nahrávky dochází k personální změně a ze skupiny musí odejít kytarista Coach. Nová nahrávka je již nahrána pouze ve třech.

Debutní CD "Follow The Instructions" vychází v listopadu 2003 u I.F.A. Records. F.O.B. tak pokračuje ve vytyčeném směru a stylu a rozhodně nepřešlapuje na místě. Stylově je nový materiál ještě více schizo a od progresivní energické death metalové linky s netradičními postupy pořádá výlety do jiných stylů, jako např. thrash a HC. Nové CD je kromě jiného podpořeno mini turné se skupinami Equirhodont a Agony. Na jaro 2004 se pak připravuje ještě silnější koncertní podpora.

Rok 2004 patří mezi nejúspěšnější, které zatím kapela zažila. Vycházejí pozitivní recenze na debutní album, např. Spark, Payo mag., Rockshock, ale zároveň se daří velmi často koncertovat. Kapela je vybrána do čtvrtfinále soutěže Česká rocková liga 2004 z více než dvou set kapel a postupně prochází až do finále, kde končí na výborném třetím místě. Za rok 2004 kapela odjela 30 koncertů.

Kapele v květnu opět pod hlavičkou IFA Records vychází druhé album DEFAULT. Vydání je podpořeno koncertním tour po České Republice a vystoupením na prestižních letních rockových festivalech. Kapela se i nadále bude orientovat na co možná nejčastější koncertní činnost.